Deklaracja dostępności WOTUiW w Toruniu
Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://wotuiw.rbip.mojregion.info/
Data publikacji strony internetowej: 2021-03-08
Data ostatniej znaczącej aktualizacji: 2021-03-08
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- Pliki PDF, DOC itp. - redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Odrębną kwestią jest poprawne formatowanie plików tak, by były one dostępne (np. powinny posiadać strukturę znaczników, czyli tagowanie).
- Serwis zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) - lub są skanami dokumentów. W miarę możliwości będziemy to poprawiać oraz dokładać starań by nowe dokumenty przygotowywane były poprawnie.
- Nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych. Pierwszy link na stronie internetowej oraz podstronach umożliwia bezpośrednie przejście do treści danej strony.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Oświadczenie sporządzono dnia 2021-03-08
Informacje zwrotne i kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest Anna Wiśniewska, e-mail: anna.wisniewska@wotuiw.torun.pl
nr telefonu: 512 332 691
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej jest niemożliwe, podmiot publiczny może zapewnić dostęp alternatywny, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl.
Dostępność architektoniczna i informacyjno - komunikacyjna
Budynki Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu spełniają minimalne wymagania zgodnie z ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
W zakresie dostępności architektonicznej:
Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia posiada trzy lokalizacje na terenie miasta Torunia – Szosa Bydgoska 1, ul. Tramwajowa 2/4, ul. Włocławska 233/235
Budynek przy ul. Szosa Bydgoska 1 - Poradnia oraz OKTU
- Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Wejście do Poradni znajduje się w części środkowej budynku, wyposażone jest w podjazd.
Wejście do Oddziału znajduje się w części środkowej budynku, wyposażone jest w podjazd
- Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Budynek jest parterowy, wolny od barier architektonicznych, umożliwiający swobodne poruszanie się po obiekcie. Wszystkie korytarze szpitalne są bezprogowe. Komunikacja odbywa się jednym korytarzem z którego jest dostęp do rejestracji, gabinetów terapeutów, gabinetu zabiegowego i części administracyjnej zarówno w części Poradnia, jak i części Oddział.
- Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
Przed Budynkiem znajduje się podjazd umożliwiające dostęp do obiektu i jego pomieszczeń osobom niepełnosprawnym.
- Informacje o sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych wyznaczone są poza terenem Ośrodka, w przypadku potrzeby możliwość wjazdu na teren (domofon) – z możliwością zaparkowania blisko wejścia do Poradni.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym:
W budynku Poradni przy ulicy Szosa Bydgoska 1 umożliwia się wstęp osobie korzystającej z psa asystującego.
Zgodnie art. 2 pkt 11 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ( Dz.U. Z 2019 r. poz. 1172 i 1495), osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do większości obiektów użyteczności publicznej, w tym do budynków opieki zdrowotnej (Poradnia).
Budynek przy ul. Tramwajowa 2/4 - OTOU
1. Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Wejście do Oddziału znajduje się w prawej części budynku, wyposażone jest w podjazd.
2. Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Budynek jest piętrowy, wolny w większości od barier architektonicznych, umożliwiający swobodne poruszanie się po obiekcie. W budynku znajdują się przestrzenie komunikacyjne poziomie (korytarze) i pionowe (winda) wolne od barier architektonicznych umożliwiające swobodne poruszanie się po obiekcie. Wewnątrz budynku znajdują się schody z poręczami, natomiast wszystkie korytarze są bez progów. Z korytarzy budynków pacjenci mają dostęp do gabinetów terapeutów, gabinetu zabiegowego i części socjalnej (kuchnia, jadalnia).
3. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
Przed budynkiem znajduje się podjazd umożliwiające dostęp do obiektu i jego pomieszczeń osobom niepełnosprawnym.
- Informacje o sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych wyznaczone są poza terenem Ośrodka.
Budynek przy ul. Włocławskiej 233/235 – OOC i CMOLU
1.Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
OOC – oddział dolny.
Wejście do Oddziału znajduje się w części środkowej budynku, nie posiada podjazdu. Drugie wejście po drugiej stronie tego budynku wyposażone jest w podjazd z poręczami. Teren zabezpieczony jest ogrodzeniem z bramą wjazdową i furtką z domofonem.
2.Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
W budynku korytarze nie posiadają progów, umożliwiają swobodne poruszanie się po obiekcie z wyjątkiem korytarza prowadzącego do sekretariatu oraz gabinetu kierownika Oddziału (ograniczeniem są 4-stopniowe schody). Z korytarzy budynku pacjenci mają dostęp do łazienek ( w tym łazienki dla niepełnosprawnych), gabinetów terapeutycznych.
3.Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
Przed budynkiem (jego tylnej części) znajduje się podjazd umożliwiający dostęp do obiektu i jego pomieszczeń osobom z niepełnosprawnością.
4. Informacje o sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Brak parkingów.
OOC – oddział górny.
1.Opis dostępności wejścia do budynku, korytarzy, schodów i wind.
Budynek jest dwupoziomowy z dwoma wejściami. Jedno wejście znajduje się z boku budynku a drugie w tylnej jego części. Wejścia składają się z wielostopniowych schodów bez podjazdów. Budynek jest zabezpieczony ogrodzeniem z bramą wjazdową oraz furtką z domofonem. Kondygnacje połączone są schodami, które nie pozwalają na swobodną komunikację dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
2.Opis dostosowań.
Budynek Oddziału nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
3.Informacje o sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Brak parkingów.
CMOLU.
1.Opis dostępności wejścia do budynku.
Wejścia do budynku znajdują się w szczytach budynku.
2.Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Budynek jest parterowy, wolny od barier architektonicznych, umożliwiających swobodne poruszanie się po obiekcie. Komunikacja odbywa się jednym korytarzem bez progów, z którego jest dostęp do rejestracji, gabinetów terapeutów i pomieszczeń socjalnych.
3.Opis dostosowań.
Budynek nie jest przystosowany architektonicznie do potrzeb osób niepełnosprawnych (nie posiada łazienek przystosowanych dla potrzeb niepełnosprawnych).
4.Informacje o sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych wyznaczone są poza terenem, jednak istnieje możliwość zaparkowania blisko drzwi Oddziału (uzgodnienie przez domofon).
CMOLU - Przychodnia
1.Opis dostępności.
Wejście znajduje się w części środkowej budynku i nie posiada progu.
2.Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Budynek jest parterowy, wolny od barier architektonicznych, umożliwiający swobodne poruszanie się po obiekcie. Wejścia do pomieszczeń nie posiadają progów .Komunikacja odbywa się jednym korytarzem, z którego jest dostęp do gabinetu terapeutycznego, pokoju gościnnego, łazienki dla pacjentów, łazienki dla personelu oraz gabinetu zabiegowego.
3.Opis dostosowań.
Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (nie posiada łazienki dostosowanej dla potrzeb niepełnosprawnych).
4.Informacje o sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych wyznaczone są poza terenem Ośrodka. W przypadku potrzeby jest możliwość wjazdu na teren (na bramie jest umieszczony domofon) z możliwością zaparkowania blisko drzwi Poradni.
W zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej:
Zapewnienie komunikacji z Ośrodkiem na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami w formie określonej w tym wniosku – pracownik wychodzi do klienta po zawiadomieniu przez osobę wnioskującą przez domofon.